Холлофайбер і синтетика: який матеріал використовувати для домашнього текстилю
Відмітка про те, що в якості наповнювача використана синтетика, може позначати різні матеріали. Наприклад, це може бути синтепон або синтепух. Однак найбільш якісним і довговічним варіантом є холлофайбер. Даний матеріал з'явився завдяки розвитку сучасних технологій. Холлофайбер є нетканим матеріалом, виготовленим з пустотілих поліефірних волокон, що мають форму спіралі. Між собою ці тонкі нитки скріплені за допомогою термічної обробки. В результаті ми отримали пружний і безпечний для здоров'я матеріал, який використовується в якості набивочного в самих різних сферах нашого життя. На даний момент холлофайбер застосовується при виробництві:
-
спорядження для зимового туризму;
-
пуховиків та інших дутих курток;
-
м'яких меблів;
-
постільних речей;
-
декоративного домашнього текстилю;
-
набивних дитячих іграшок і сувенірів.
Універсальність використання безпосередньо пов'язана з якостями матеріалу, про яких ви дізнаєтеся з цієї статті.
Також, ми підкажемо, скільки холлофайбера потрібно майстриням, які вирішили пошити ковдру або подушку власноруч.
Плюси і властивості наповнювача для подушок холлофайбер
На вітчизняному ринку широко представлені постільні приналежності, наповнені таким матеріалом, як холлофайбер. Щоб зрозуміти, чому вони так популярні, достатньо перерахувати основні властивості даного наповнювача. Відразу обмовимося, що всі якості холлофайбера є і його перевагами. Наприклад, даний матеріал:
-
відрізняється стовідсотковою гіпоалергійністю, що дозволяє використовувати його для виробництва подушок, іграшок, дитячих товарів;
-
має високі показники гігроскопічності, завдяки чому зовсім не накопичується волога всередині виробу;
-
є несприятливим середовищем для утворення колоній пилових кліщів, цвілі і грибків;
-
відрізняється відсутністю якого б то не було запаху, а також схильності до його адсорбції;
-
виключно легкий, навіть дуже об'ємна річ буде практично невагомою;
-
дуже пружний і легко відновлює свою початкову форму;
-
повітропроникний.
Також не варто забувати про мінімальну теплопровідності. За рахунок наявності повітряних лакун, ковдра з холлофайбер буде навіть тепліше, ніж вироби з пуху або вовни.
Скільки треба холлофайбера на одну подушку
Оскільки даний наповнювач є виключно легким, будь подушка з ним не буде важкою. Зате буде дуже пишною, адже це одне з якостей холлофайбер. В якості прикладу для розрахунку візьмемо найбільш популярний форма подушки, а саме виріб з габаритами 50Х70 див Необхідний вага наповнювача буде змінюватись в залежності від типу подушки. Отже, для набивання:
-
м'якою — не більше 0,6 кг поліефірних волокон;
-
середньої — до 0,8 кг;
-
жорсткою — приблизно 1 кілограм.
Якщо подушка більше або менше, можна набивати «на око». Холлофайбер дуже комфортний матеріал для роботи, тому досить шити напірник, залишивши одну сторону недоробленою (також можна вшити блискавку).
Додаєте або забирайте наповнювач в залежності від ваших особистих відчуттів.
Як розрахувати кількість холлофайбера на ковдру
Загальна вага холлофайбер, необхідний для наповнення одного ковдри, залежить від:
-
розмірів виробу;
-
сезонності постільної приналежності.
Чем больше и теплей должна быть вещь, тем больше наполнителя вам потребуется. В качестве примера мы приведем универсальный демисезонный вариант, размером 2Х2 метра. Его площадь составляет 4 квадратных метра. Если самая мягкая подушка потребует 0,6 кг наполнителя (а одеяло должно быть тоньше раза в два), то для аналогичной площади потребуется 300 г холофайбера. Путем несложных вычислений можно прийти к выводу, что для одного квадратного метра стеганого одеяла вам потребуется примерно 900 г наполнителя. Умножаем 4 на 900 и получаем ответ. Изделие 2Х2 метра требует 3,6 кг холлофайбера (минимум).
Звичайно, на модні дитячі вироби типу «Бонбон» піде набагато більше продукту. Отримати докладні інструкції по пошиву та орієнтовному витраті матеріалів можна на спеціалізованих інтернет-майданчиках, присвячених хенд-мейду!
Підводячи підсумки, слід сказати, що холлофайбер є відмінним варіантом синтетичного наповнювача. Він нескладний у догляді, не дуже складний в роботі і досить довговічний, щоб придбання постільних речей, наповнених саме їм, мало сенс.
- ТОВ "НАДІЯ" ПІДТРИМУЄ СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ І ДОПОМОГАЄ ТІМ ХТО ПОТРЕБУЄ
- Синтепух є синтетичним аналогом натурального пуху, являє собою нетканий утеплювач, який використовується при пошитті верхнього одягу. Поліефірні волокна синтетичного пуху досить прості в догляді, але прання речей з таким наповнювачем вимагає дотримання ряду правил, які допоможуть зберегти форму, колір і фізичні властивості виробу.