Прання подушок із синтепону в пральній машині
Справа в тому, що за минулі роки технології виготовлення пішли далеко вперед, тому часто подушки і ковдри з синтепону володіють більш високими експлуатаційними якостями. Природно, що міняти таку продукцію кожен рік не хочеться. А адже очищати подушки від поту, пилу і бруду рекомендується не рідше, ніж раз на три місяці. Вирішенням питання стає звичайне прання.
У даній статті ми розповімо про те, які подушки з синтепону можна прати, а які ні. Також ви дізнаєтеся все про особливості цього процесу
Які синтепонові подушки можна прати в машині
Існує всього три типи синтепону для спальних приладдя. Мова йде про спосіб скріплення поліефірних волокон між собою. Він може бути клейовим, термічним, а також голкопробивним. Якщо ваші спальні або диванні подушки наповнені клейовим синтепоном допускається тільки суха чистка. Збираємо всі постільні приналежності, потребують видалення забруднень, і вирушаємо в найближчий пункт хімчистки. Справа може виявитися важким, адже подушки і ковдри хоч і легкі, але досить об'ємні. На щастя, є служби, які забирають товари для чищення прямо з дому і повертають оброблені вироби назад з допомогою власних кур'єрів.
Якщо ви маєте справу з голкопробивним або термоклейвий синтепоном — все відмінно. Можна прати і в машинці автомат, і вручну.
Оскільки не кожен може на око визначити відмінності між поліефірними волокнами, скріпленими різними способами, має сенс провести простий тест. Укладаєте подушку на рівну горизонтальну поверхню і ставите вантаж в її центрі (банку з водою, важка книга або гантель) на кілька хвилин. Якщо утворилася вм'ятина швидко зникає, можна починати готуватися до прання в домашніх умовах.
Як часто потрібно прати подушки синтепонові
Прання постільної білизни потрібно для видалення:
-
забруднень з напірника;
-
неприємного запаху;
-
пилу, поту та бруду з наповнювача;
-
пилових кліщів і хвороботворних мікроорганізмів.
Багато хто думає, що шкідлива флора і фауна розвивається тільки в наповнювачах, що мають натуральне походження. Це переконання в корені помилково. Між штучними волокнами синтепону є повітряні лакуни, які наповнюються пилом з часом. Звертали увагу, що старі подушки здаються трохи важче? Ось саме. Ці забруднені області є ідеальним середовищем існування пилових кліщів.
Тому подібні подушки і ковдри необхідно прати не рідше, ніж один раз в 3 місяці. До речі, раз в 3 – 4 роки рекомендується повністю оновлювати постільні приналежності. Пір'яні вироби можна складати в спеціальні служби, які займаються дезінфекцією наповнювача і перенабівкой. А ось подушки із синтетичним наповнювачем доведеться купувати заново.
Які засоби використовувати для прання синтепонових ковдр
На цьому особливості догляду не закінчуються. Слід знати, що звичайні пральні порошки не підходять для чищення постільних речей. Ті лакуни, які наповнюються брудом, непогано вбирають і засоби для прання. Навіть не так. Вони дуже добре їх поглинають, так що вимити порошок буде не те щоб складно, а практично неможливо. Візуально залишки миючого речовини будуть видні в якості білих розводів на напірнику. Також їх можна відчути і на собі. Після сну на такий подушці можливі алергічні реакції різного ступеня інтенсивності.
Тому для прання синтепонових ковдр потрібно використовувати гелі або капсули. Вони краще вимиваються. Також варто звернути увагу на склад. Краще, якщо речовина для прання буде мати позначку «Для дитячих речей» (гарантує гіпоалергенність). Крім того, важливо, щоб:
-
температура в барабані СМА не перевищувала 30 – 40 градусів за Цельсієм;
-
кількість обертів віджимання становило близько 500 обертів;
-
в машинці не залишилося відбілювачі та інших агресивних речовин.
Сушити цю продукцію потрібно на балконі або на вулиці (в принципі, підійде і житлова кімната з відкритою кватиркою), подалі від джерел тепла.
Как взбить синтепоновую подушку, если она скомкалась или слежалась
Синтепоновые подушки высокого качества редко комкаются или слеживаются. Как правило, это происходит уже в самом конце срока эксплуатации и является явным знаком того, что пришло время купить новые постельные принадлежности. Однако комки могут образоваться из-за неправильной стирки. В этом случае рекомендуется:
-
дать стечь воде;
-
уложить подушку на ровную поверхность;
-
аккуратно взбить ее, не прилагая больших усилий;
-
оставить досыхать
Зверніть увагу, що у вологому вигляді потрібно розбивати тільки особливо великі згустки поліефірних волокон. Маленькі грудки ефективніше усуваються після повного висихання постільних речей.
- ТОВ "НАДІЯ" ПІДТРИМУЄ СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ І ДОПОМОГАЄ ТІМ ХТО ПОТРЕБУЄ
- Синтепух є синтетичним аналогом натурального пуху, являє собою нетканий утеплювач, який використовується при пошитті верхнього одягу. Поліефірні волокна синтетичного пуху досить прості в догляді, але прання речей з таким наповнювачем вимагає дотримання ряду правил, які допоможуть зберегти форму, колір і фізичні властивості виробу.