Як випрати куртку щоб не збився синтепон
Верхній демісезонний і зимовий одяг з синтепоновим прошарком приваблює своїми експлуатаційними характеристиками. Її купують і дорослим і дітям, адже бути легкими, зберігати тепло і не сковувати рухи — це унікальні якості виробів з даними утеплювачем.
Конкурентною перевагою синтепону є те, що він добре зберігає початкову форму, а після деформації легко відновлює її. За даним матеріалом досить легко доглядати, але тільки за умови дотримання низки правил щодо прання та сушіння верхнього одягу з нього.
Як кажуть: «попереджений — значить озброєний», тому ми хочемо звернути вашу увагу на найбільш типові помилки, які можуть призвести до «грудкування» утеплювача. Також ми розглянемо як можна врятувати «постраждалу» верхній одяг з допомогою підручних засобів і як правильно прати в машинці автомат, щоб синтепон все ж не збивався. Тому вмощуйтесь зручніше, ми приступаємо.
Чому після прання збився синтепон у куртці
Уявімо ситуацію, що вам потрібно випрати куртки з утеплювачем з синтепону для всієї родини. Ви кидаєте вироби в машинку, вибираєте звичний режим прання і залишаєте одяг «під владою» своєї помічниці. Через якийсь час ви відкриваєте дверцята, і про жах — синтепон збився у всіх куртках в один суцільний твердий клубок. Давайте розберемо, що ви зробили не так:
- погано вивчили ярлик від виробника з інформацією про виріб;
- прали курточки в режимі делікатного прання у воді понад 40 °С;
- використовували невідповідні миючі засоби;
- викручували ваші речі на максимальних обертах.
Якщо на етапі прання ви все зробили правильно і зазначені вище зауваження не про вас, то ви могли допустити помилку при сушінні верхнього одягу, а саме повісили мокре синтепонову пальто або куртку у вертикальному положенні і зовсім не струшували.
Яких помилок ви не допустили, в будь-якому випадку синтепон у верхньому одязі видозмінився і вам навіть може здатися, що безповоротно. Але не поспішайте засмучуватися, викидати улюблену одяг і бігти за новою. Ми знаємо кілька дієвих способів, завдяки яким можна повернути колишню привабливість синтепоновим курток без втрати їх функціональних властивостей.
3 способи як розправити синтепон у куртці
Одяг, в якій скатався синтепон, мінімум на 95% втратила своє властивість теплоізоляції і форму, тому стала непридатною для шкарпетки. Звичайно ви можете закинути зіпсовану одяг і побігти за новою, але будь якісний виріб, особливо від провідних брендів, можна врятувати, що ми вам і пропонуємо зробити. У нашому арсеналі лайфхаков є цілих три дієвих способи, які можуть допомогти розпушити синтепоновий шар. До їх числа відносяться наступні методи:
- повторна прання з тенісними м'ячиками;
- застосування вибивалки для килимів або бамбукової палички;
- розподіл синтепону у вологому виробі з допомогою пилососа.
Розповімо докладніше в чому полягає кожна з методик. Для першого способу вам знадобиться 3 заздалегідь вимочених тенісних м'ячика або спеціальні гумові кульки. Суть методу полягає у повторній пранні вироби в машинці автомат. Все що вам потрібно, так це помістити «постраждалу» верхній одяг разом з м'ячиками в барабан машинки і виставити самий делікатний режим. Миючий засіб додавати не обов'язково. Уся відповідальність у цьому процесі покладається на м'ячики, які повинні рівномірно «розбити» синтепон по всьому виробу. Від вас потрібно тільки вчасно дістати вологі речі, активно струсити і висушити в природних умовах в горизонтальному положенні.
Другий спосіб передбачає використання вибивалки, яка швидко і ефективно розіб'є свалявшиеся шматочки синтепону у виробі. Під вибивачкою ми маємо на увазі будь-який зручний предмет, яким можна безпечно, не пошкодивши тканина, обробити ділянки.
Найзручніше це робити розвісивши куртку на плічках. Попередньо на ній застібають всі блискавки та кнопки ю, а потім вивертають навиворіт, щоб запобігти деформації виробу.
Процес вибивання включає в себе м'які похлопывающие руху «утрамбованим» місць для їх розпушування. Місію можна вважати виконаною, коли збився синтепону не залишиться, а навпаки, утеплювач буде рівномірно розподілений по виробу.
І нарешті здійснити третій спосіб вам допоможе пилосос. Його вплив буде максимально ефективним на вологий синтепон. Проходясь від місця скупчення утеплювача ви немов розтягує його порожнім «острівців» вироби, чим відновлюєте цілісність шару. Робити це варто одразу після прання на горизонтальній поверхні. Середньої потужності і трубки без щітки буде достатньо, щоб впорається з завданням. Рекомендуємо приділити особливу увагу зонам коміра, кишень, пояси і рукавів. Після обробки, виріб необхідно залишити досыхать на рівній поверхні.
Як прати синтепоновую куртку в машині
При пранні речей з синтепона в пральній машині, є ризик зіпсувати не тільки утеплювач, але і тканина з якої пошита ваш верхній одяг. Наприклад, чи знали ви, що вироби з синтепоном з мембрани, натурального хутра, вовни або натуральної шкіри найчастіше забороняється прати в машинці. Вважається, що механічна чистка є для них агресивною і може призвести до усадки або деформації покриття виробу.
В інших випадках куртки з синтепоновим утеплювачем можна і навіть потрібно прати в пральній машині. Щадний режим надовго не замочує і якісно полоще, що не завжди вдається зробити вручну.
Процес машинного прання включає в себе наступні етапи:
- застібаємо гудзики, блискавки і отстегиваем хутряний комір;
- поміщаємо виріб в спеціальний мішок для прання, який вбереже його від деформації;
- вибираємо режим «делікатний» або «синтетика» і виставляємо температуру води від 30 до 40 градусів;
- відключаємо віджимання і сушіння;
- включаємо функцію «додаткове полоскання»;
- вливаємо рідкий миючий засіб.
Як тільки прання буде завершена виріб необхідно віджати вручну, максимально акуратно і поетапно. Куртки з утеплювачем заборонено викручувати і розтягувати. Обмотавши одяг махровим рушником ви забезпечите ефект губки, що сприяє додатковому вбирання зайвої вологи. Якщо помітите ділянки збився синтепонового наповнювача, можна акуратно розправити його руками. Після чого, виріб треба струсити. Дотримання всіх рекомендацій приведе вас до очікуваного ефекту — чистої верхньому одязі з цілим утеплювачем з синтепону.
- ТОВ "НАДІЯ" ПІДТРИМУЄ СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ І ДОПОМОГАЄ ТІМ ХТО ПОТРЕБУЄ
- Синтепух є синтетичним аналогом натурального пуху, являє собою нетканий утеплювач, який використовується при пошитті верхнього одягу. Поліефірні волокна синтетичного пуху досить прості в догляді, але прання речей з таким наповнювачем вимагає дотримання ряду правил, які допоможуть зберегти форму, колір і фізичні властивості виробу.